پانویس...

وبلاگ فاطمه شمس

مخالفت کن تا شناخته شوی

علی اکبر قاضی زاده:

کیمیایی، کیمیایی است

علی اکبر قاضی زاده استاد مشهور ارتباطات در تازه ترین یادداشت خود به انتقاد از برنامه هفت پرداخته است .

به گزارش پارس توریسم ،او در بخشی از این یادداشت خود درباره توهین اخیر برنامه هفت به مسعود کیمیایی نوشته است : گاهی بعضی از انسانها در مشاغل و عرصه های مختلف فکر می کنند با مخالفت با همه برای خود محبوبیت کسب می کنند . اعراب ضرب المثلی دارند که می گویند : خالفوا تعارفو یعنی مخالفت کن تا شناخته شوی .به نظرم فراستی اجرا کننده چنین فرمولی است . تعبیری که فراستی دربرنامه هفت درباره کیمیایی به کار برد نه در خور صدا وسیما بود ونه در خور برنامه هفت و نه با شخصیت آقای فراستی تناسب داشت .اولا کیمیایی دستش به جایی بند نیست و حامی قدرتمندی ندارد . پس می توان به راحتی به او توهین کرد . دوما کیمیایی کیمیایی است وناسزا گفتن به او آدم را بزرگ می کند .به هرحال کیمیایی بد یا خوب اینقدر به گردن سینمای ما حق دارد تا حرمتش نگه داشته شود . او چهار دهه است که برای این مملکت فیلم می سازد .به نظرم اگر در برنامه هفت به جای کیمیایی حرف از ده نمکی بود فراستی از چنین تعابیری استفاده نمی کردبالاخره مصلحتهایی در کار است .

 آقای قاضی زاده دراین یادداشت همچنین تاکید کرده : فریدون جیرانی از دوستان من است که از نقد نویسان قدیمی است و مدت زیادی از طول عمرش را به شناساندن سینمای جهان به ایران اختصاص داده است .

 این استاد دانشگاه همچنین درباره مسعود فراستی نیز نوشته : او از همکاران ودوستان قدیمی ماست .ولی به نظرم آقای فراستی پس از سالها دچار یک نوع بدبینی و نفی مطلق شده است و بیشتر به دنبال معلول هاست تا علتها.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۵ساعت 22:17  توسط سایه آفتابی  |